750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZDİR. TOPLU ALIMLARDA İNDİRİM UYGULANMAKTADIR.

Ömerli Barajı Balık Avı

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Ömerli Barajı, balıkçılık için çok popülerdir. İstanbul’un su ihtiyacını karşılamanın yanı sıra eğlenceli balıkçılık için de inşa edildi. Ömerli Barajı’nda balık avı hakkında bazı bilgiler hazırladık. Yazımızı okuduktan sonra eminiz ki balık tutma konusunda daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

İstanbul’da balık tutmak için tatlı su seçenekleri arasında Büyükçekmece, Ömerli barajı ve Terkos gölü öne çıkıyor. Büyükçekmece’de balık tutmak için en iyi yerlerin arasında Çatalca Bahşayiş köyünün ismi öne çıkıyor. Büyükçekmece gölü, tatlı su balığı avlamak için en popüler yerdir. Kızılkanat oltanızı es geçebilir. Yerine yayın balığı, turna veya sazan yakalarsınız.

Kızılkanat, tatlı su balıkları içinde ne kadar lezzetli ve kılçıksız ise o kadar yavan ve kılçıklı. Terkos gölü de Avrupa yakasında tatlı su balığı tutmak için çok popüler. Turna balığının en iyi yerleri arasında yer alan Terkos gölünde sazan avlamak zor. Bununla birlikte, Anadolu yakasında tatlı su balığı yetiştirmek için en iyi yer Ömerli barajı.

Ömerli Barajı’nda Avlayabileceğiniz Balıklar

Ömerli Barajı’nda sazan balığı (Cyprinus carpio), turna balığı (Esox lucius), yayın balığı (Silurus glanis), levrek (Perca fluviatilis), gümüş balığı (Alburnus alburnus) ve Kızılkanat balığı (Scardinius erythrophthalmus) avlayabilirsiniz.

Baraj gölünde oltaya avcılık en yaygın yöntemdir. Levrek, turna ve sazan gibi balıklar sazan tarafından yakalanır.

Sazan ve yayın balığı avında sıklıkla kullanılan bir yöntem dip oltasıdır.

Spin Fishing: Bu yöntem özellikle turna ve levrek avında etkilidir.

Şamandıralı Avcılık: Kıyıdan avlanmak için iyi bir yöntemdir.

Balık avının en verimli olduğu zamanlar mevsimlere bağlıdır. Balıklar genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında daha aktiftir. Akşam üzeri ve sabah erken saatler, balıkların beslenme saatleri olduğu için av için uygun zamanlardır.

Oltalar ve makaralar, çeşitli boyutlarda kancalar, yapay yemler ve yemler, isteğe bağlı olarak balık tutma sepeti veya kepçesi, balık bulucu cihazları ve uzun süreli av için kamp malzemeleri. Yerel bilgi: Yerel balıkçılardan veya rehberlerden avlanma şansınızı artırmak mümkündür.

 

Bir yanıt yazın

×
Sohbeti Başlat
Yardıma İhtiyacın Var Mı?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?