750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZDİR. TOPLU ALIMLARDA İNDİRİM UYGULANMAKTADIR.

 

Tuzlu Su Balık Avı Yemleri Nelerdir?

Tuzlu su merası çok sayıda balık türü içerir. Hemen hemen her balıkçılık tekniği için av mevcuttur. Tuzlu su meraları hem yeni hem de deneyimli balıkçılar için uygundur. Bu hobiye başlangıç seviyesi balıkçılar, kıyıdan kolay tutulan balıklarla girebilir, ancak daha deneyimli balıkçılar yeni tekniklerle deneyim kazanabilirler.

Tuzlu su merasında avlanmaya karar verdiyseniz, olta takımını oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Popüler bir mera olmasına rağmen, uygun takımlarla yapılmayan her av balıkçısının hevesini kırıyor.

Deniz olta kamışı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, hangi av tekniği ile balık tutmak istediğinizdir. Birbirinden farklı olta takımları, yeni balıkçılık teknikleri nedeniyle zorunlu hale geldi. Tuzlu su avında eğlenmek için geleneksel olta takımları da kullanılabilir. Tuzlu su için olta kamışı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Korozyona dayanıklılığa öncelik vermek ilk kuraldır. Deniz suyunda bulunan tuz, olta takımının hızla parçalanmasını sağlar. Deniz suyuna maruz kalan bir olta takımı hızla parçalanır. Tuzlu su oltalarının çoğu uzun boyludur.

Bazı olta tekniklerinde kamış boyları standartların altındadır. Bu durum oldukça normaldir. Her bir tekniğin gereksinimleri farklı olabilir. Tuzlu su spin kamış, geleneksel kamış türlerinden daha kısadır. Bununla birlikte, spin avı için yapılan olta kamışlarının geleneksel kamışlardan farklı özellikleri de vardır. Deniz spin kamış modelleri, özellikle büyük balıklar için tasarlanmış olduğu için daha esnektir ve daha ağır sahteler kullanıldığı için daha yüksek bir atar değere sahiptir.

Tuzlu Su Balık Avı Yemleri Nasıl Seçilmeli?

Doğal Yemler

Karides: Birçok tuzlu su balığı için caziptir. Canlı veya ölü olarak kullanılabilir.

Mürekkep Balığı: Dilimlenmiş mürekkep balığı parçaları, özellikle kalamar avında etkilidir.

Kurtlar (Polychaetes): Kan kurtları veya kum kurtları gibi deniz kurtları, deniz levreği ve diğer balıklar için idealdir.

Balık Parçaları: Hedeflenen balık türüne bağlı olarak sardalya, hamsi, uskumru gibi küçük balıkların parçaları kullanılabilir.

Yapay Yemler

Jigler: Metal jigler, derin sularda büyük balıkları avlamak için kullanılır.

Kaşık Yemler: Metal kaşık yemler, ışığı yansıtarak balıkları çeker.

Plastik Solucanlar ve Yumuşak Yemler: Silikon veya plastikten yapılmış yemler, çeşitli renk ve şekillerde gelir.

Topwater Yemler: Su yüzeyinde hareket ederek balıkları çeken yemlerdir.

Diğer Yemler

Crankbaitler: Derin sularda avlanmak için kullanılan, dalgıç özellikli yapay yemlerdir.

Minnows: Küçük balık şeklindeki yapay yemler, özellikle levrek avında etkilidir.

 

Bir yanıt yazın

×
Sohbeti Başlat
Yardıma İhtiyacın Var Mı?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?